Jezdecká školička

Od podzimu máme pro děti se zájmem o koňský život nabídku jezdecké školičky. Školička je primárně určená pro děti ve věku mezi 7-12 let a je především pro úplné začátečníky. Ovšem i ti, co už něco umí, si přijdou na své. Výuku dětí zajišťuje zkušený člověk s dlouholetou praxí v provozu koní, vedením dětí při jízdě na koni i dětských akcích (nejen s koňmi). Za hlavní cíl si klademe budování kladného vztahu dítěte k přírodě a koním. Je pro nás důležité, aby dítě odcházelo nadšené, s úsměvem a těšilo se na další pokračování.

Co děti čeká:

Seznámení se s koňmi, přiblížení se koňskému světu obecně, základy jízdy na koni a vedení dětí k samostatnosti při pohybu u koně, na koni i s koněm.


Nauka o koních a jejich světě je pro nás hrou, stejnou formou se toto vše snažíme předat také dětem. Naučíme je rozumět základům koňské řeči a vnímání, co koník vyjadřuje. Většinu času pak tráví děti na koni, učí se samostatnému vedení koně a dle individuálních možností si postupně osvojují různé chody koně - krok, klus, cval. Učit děti nám pomáhají trpěliví koňští parťáci s laskavou povahou, zvyklí na práci s dětmi a jsou tedy nejvyšší zárukou bezpečí.


Školička začíná v říjnu a končí v květnu, to znamená až 8 měsíců pravidelného kontaktu s koníky podle pečlivě strukturovaného plánu výuky. Pro šikovné dětičky ke konci školičky (v květnu) je možné své získané dovednosti vyzkoušet na místních klubových závodech pořádaných sousední stájí.


Kolik, za kolik a v kolik?

Každou sobotu začínáme od 9°° a končíme v 11°°, příjezd a odvoz dítěte je vždy v kompetenci rodičů. Příspěvek na koně činí 400 Kč na měsíc, příspěvek je splatný vždy první sobotu v daném měsíci. Maximální kapacita je 8 dětí, pro zajištění pohodové rodinné atmosféry a maximální aktivity.


Počasí..

U nás jsme s koňmi za jakéhokoliv počasí, náš program je flexibilní. Tma, vítr, sníh nebo déšť nejsou překážkou. Máme zdroj světla, střechu, případně i teplou místnost, vždy však své ratolesti dobře a pečlivě oblékněte s ohledem na aktuální počasí venku. U koní není pořád jasno a slunečno, ale krásné chvíle s nimi jsou vždy. Naším heslem je: "Neexistuje špatné počasí, pouze špatně oblečený člověk." :-)


Telefonní číslo pro přihlášení či více informací: +420 722 076 576