Letní tábory u koní

Již tradičně pořádáme letní tábory s koňmi. Zveme vás děti, které část prázdnin rády strávíte aktivitami ve společnosti koní, v krásné přírodě venkovského statku. Seznámíme vás s tím, jak koně žijí, jak je o ně postaráno i jak o ně pečovat.  Najdou tu své ti z vás, kteří se budou chtít naučit základům ježdění na koni i ti, kteří se v této disciplíně již chtějí více zdokonalit. Poznat u nás můžete nádhernou krajinu v okolí i běžný život na statku.

Na tábor můžete přijet když vám je 7 až 13 let, můžete přizvat i svoje kamarády, nebo si tady najdete přátelství nová. Své zvířecí přátele však nechte doma :-) 

Program tábora je zaměřen na osvojení základů komunikace a práce s koňmi, na rozvíjení vztahu člověka k přírodě a zvířatům. Děti se učí, jak se s koňmi přirozeně domluvit, obstarat jejich potřeby a naučí se základy jízdy na koních. Ježdění se učí pod dohledem zkušených instruktorů na pískové jízdárně, která je součástí areálu statku. V průběhu týdne na děti čekají velmi oblíbené vyjížďky a vycházky s koňmi do přírody, kde si každé mimo jiné vyzkouší vést koně samostatně ze sedla i ze země cestou, loukou, lesem i přebrodit potok. Podíváme se například na rozhlednu Pastýřku nebo na kopec Dvorská, k pramenům lesní studánky v Pekle, nebo si připravíme i dobrodružný noční výlet. Většinu času s koňmi tedy trávíme v okolní přírodě., kdy děti poznají, že kůň není jen na ježdění, ale že je to i výborný společník a pomocník při putování krajinou.  Kromě čistě koňských aktivit jsou připravené rozmanité zábavné i míčové hry a soutěže družstev. A v závěru týdne nás všechny čeká velmi oblíbený táborák při kterém si společně opečeme něco dobrého a určitě nebude chybět ani kytara a zpěv.

Statek slouží i jako táborová základna, je vybaven zděnými ubytovnami, které jsou zařízeny dřevěnými palandami včetně kompletních lůžkovin. Pokoje mají vlastní sociální zázemí s teplou vodou (a sprchou), splachovacím WC. Hry a vydávání jídel probíhá v naší „hospodě“, což je zažitý název pro klubovnu a jídelnu, která též slouží jako útočiště při nepřízni počasí. Jídlo je přichystáno 5x denně. Dětem vaříme chutnou domácí stravu,  je možné se domluvit i na individuální úpravě jídelníčku, bezlepkovou či jinou speciální stravu. Pitný režim je po celý den zajištěn. 

Prostředí statku je obklopeno krásnou přírodou. Žijeme tu na klidném okraji menší vesnice, kde v blízkosti není  ani žádná hlavní silnice.  Děti si tak mohou bezpečně hrát v areálu statku a s instruktory vycházet do okolních lesů a luk. Po celou dobu trvání tábora není do areálu statku přístup pro veřejnost. Jistě důležitou informací je počet koní, kterých bude pro děti celkem 6, a kromě těch budou děti potkávat i několik „okrasných“ koní. Naši koně jsou zkušení v práci s dětmi či začátečníky, spolehliví v chůzi terénem a především klidné povahy. O koních si více přečtěte v rubrice "Naše koně".


Základní informace pro rodiče a jak se přihlásit:

V roce 2020 otevíráme celkem čtyři týdenní turnusy táborů s koňmi (Přehled aktuální obsazenosti zde), cena pobytu je 5 200 Kč.

I. Turnus Koňský tábor - 11. - 17. 7. 2020

II. Turnus Koňský tábor - 18. - 24. 7. 2020

IV. Turnus Koňský tábor - 8. - 14. 8. 2020

V. Turnus Koňský tábor - 15. - 21. 8. 2020

Pokud se rozhodnete k nám na tábor svoji ratolest na nějaký čas svěřit, potřebujeme od Vás pro každé dítě vyplněnou přihlášku. Přihlášku vyplníte v interaktivním formuláři, kde pouze zkontrolujete údaje a tlačítkem odeslat přihlášku odešlete. Vše je velice uživatelsky přívětivé, i přesto, pokud byste měli trable s vyplňováním, prosím, napište nám e-mail nebo přímo zavolejte, pomůžeme Vám.

ONLINE PŘIHLÁŠKA -poznámka 9.12.2019- Systém přihlášek k závaznému přihlášení spustíme ke konci ledna. Pokud si chcete své místo na táboře zarezervovat již v předstihu napište nám e-mail a my vám vytvoříme rezervaci a v momentě, kdy budou přihlášky spuštěny Vás vyzveme k vyplnění už sami. Nemusíte tak tedy mít obavy, že vybraný termín nebude volný.

Po vyplnění přihlášky se Vám na zadaný e-mail ozveme a pošleme potvrzení přijetí přihlášky. V e-mailu, který od nás obdržíte po vyplnění přihlášky, budou také podrobnosti k platbě včetně čísla účtu a variabilního symbolu. Platbu prosím proveďte zavčasu ať Vaši rezervaci můžeme co nejdříve potvrdit.

Po odeslání přihlášky, prosíme, mějte na paměti do 14 dnů je třeba uhradit zálohu (2000 Kč). Nenastane-li, tak přihlášku stáhneme a uvolníme místo v rozpisu přihlášených. Úhradu zálohy proveďte, prosím, dle pokynů v e-mailu potvrzující přihláškuZbylou část platby můžete zaplatit v hotovosti při nástupu na tábor nebo poslat na účet, tak aby platba přišla do dne nástupu na tábor. Samozřejmě je možné zaplatit celou částku najednou.

Pokud Vám váš zaměstnavatel přispívá na dětské tábory, je nutné se nejprve informovat na postup u něj. Nám o této skutečnosti dejte vědět v přihlášce abychom mohli vše zdárně vyřídit.

O podmínkách storna aneb co se děje, když dítě nemůže nebo jsme si tábor rozmysleli, si můžete přečíst ZDE.

V případě nejasností nebo pokud budete potřebovat pomoc s přihlášením nám prostě zavolejte :-) Tel. 722 076 576 Případně nám Vaši otázku napište na email info@morning-glory.cz odpovíme co nejdříve!